Kasza gryczana niepoddana prażeniu ma więcej wartości odżywczych, a ponadto otwiera kolejne furtki alergikom i osobom zainteresowanym weganizmem. To składnik naturalnie bezglutenowy nadający się do tworzenia surowych a’la owsianek, koktajli czy prostych placków. Te, na które przepis dyktuję poniżej to dwuskładnikowa wersja sławnych pancakes z Ameryki. Grube naleśniki bardzo przypadły nam go gustu, a sposób ich wykonania jest bajecznie prosty. Placki można polać strumyczkiem syropu klonowego lub podać z konfiturą, jednak równie dobrze smakują jako dodatek do wiosennej sałatki.
12 sztuk
Placki z kaszy gryczanej niepalonej
składniki
– 150 g kaszy gryczanej niepalonej (namoczonej przez noc)
– 150 ml wody
– 1 łyżeczka ksylitolu (opcjonalnie)
– odrobina oleju kokosowego do natłuszczenia patelni
wykonanie
Kaszę odsącz na sitku, a następnie zalej świeżą wodą.
Składniki zmiksuj dokładnie za pomocą blendera wysokoobrotowego.
Masa powinna być dość gęsta, ale wciąż płynna.
Jeżeli używasz ksylitolu, dodaj i zmiksuj.
Patelnię natłuść minimalną ilością oleju kokosowego i dobrze rozgrzej.
Smaż placki z dwóch stron do zrumienienia. Pozostałe partie podpiekaj bez dodatku tłuszczu.
Smacznego!
Tymi słowami zaczyna się książka mojej Mamy. Uważam, że doskonale pasują one również do mojej historii. Kiedy poszłam do szkoły, od rówieśników odróżniał mnie wyraźnie niższy wzrost i bardzo szczupła sylwetka.
Czytaj więcej
[instagram-feed]
Odkąd rozpoczęłam eksperymenty nad stworzeniem czegoś, co mogłabym jeść nie obawiając się glutenu, gotowanie i pieczenie stało się moją wielką pasją i pozytywną „obsesją”. Pomyślnie udało mi się przebrnąć przez wiele niepowodzeń. Moim udziałem był też niejeden mniejszy czy większy sukces. Wszystko to sprawiło, że dziś w pełni mogę cieszyć się przebywaniem w kuchni i dzieleniem się moimi osiągnięciami z innymi. Jestem szczęśliwą autorką książki, traktującą publikowanie na blogu jak pracę zawodową, dla której wstaję każdego ranka. Moja kuchnia to miejsce bezglutenowe i wegetariańskie oraz coraz częściej zupełnie bezmleczne. Serdecznie zapraszam!
Copyright © Natchniona.pl 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zamiast ksylitolu fajny jest banan
Witam, ten komentarz o bananie jest już stary ale czy może nie domyśla się Pani ile tego banana dodać i czy to raczej na wierzch czy można jako składnik ciasta? Pozdrawiam!
Myślę, że jednego rozgniecionego widelcem do środka